Poznaj te triki, a Power Point nie będzie miał przed Tobą tajemnic!

Czy słysząc nazwę popularnego programu Power Point, przypominają Ci się proste prezentacje, przygotowywane na studiach? Być może nie wspominasz ich jako nadmiernie intrygujących. Nie pozwól, by wspomnienia wpłynęły na Twój aktualny osąd. Prezentacje multimedialne są nieodłącznym narzędziem marketingowym w większości firm, dlatego dobrze by było, abyś się do nich przekonał. Dobra wiadomość jest taka, że twórcy Power Point nieustannie udoskonalają ten powszechnie znany program. Okazuje się, że większość osób zna go jedynie pobieżnie. Niewiedza przekłada się zaś na niską jakość tworzonych prezentacji. 

Wyróżnij swoją prezentację, dzięki znajomości przydatnych funkcji programu Power Point!

Nasza powszechna prezentacja multimedialna

Umiejętności podstawowej obsługi programu Power Point uczy się w Polsce dzieci, już w szkole podstawowej. Dobrze byłoby jednak wykazać się bardziej zaawansowaną znajomością programu, który od wielu lat słusznie cieszy się powodzeniem.

Zaprojektowanie profesjonalnej prezentacji multimedialnej nie jest czynnością ani prostą, ani szybką. Jeśli jednak chcesz, aby odbiorcy przekazu go zapamiętali, musisz włożyć wysiłek w jego przygotowanie. Inną, równie dobrą możliwością jest skorzystanie z pomocy fachowców, którzy na co dzień zajmują się tworzeniem profesjonalnych prezentacji multimedialnych. Korzystając z takiej opcji masz pewność, że Twoja prezentacja pozytywnie zaskoczy zarówno Ciebie jak i Twoich słuchaczy. Elementy interaktywne, specjalnie zaprojektowane grafiki 3D, czy szablon prezentacji, który perfekcyjnie będzie współgrał z jej treścią. Powyższe elementy zdecydowanie przemawiają za outsourcingiem prezentacji multimedialnej.

Sprytne triki, które ułatwią Ci życie w świecie prezentacji Power Point

Jeśli jednak uważasz, że tylko Ty potrafisz przygotować właściwy pokaz multimedialny lub po prostu chcesz to zrobić samodzielnie, pomoże Ci w tym kilka poniżej omówionych trików.

  • Trik na szybkie zasłonięcie slajdu. Jeśli podczas prowadzenia prezentacji, w pewnym momencie zależy Ci na przeniesieniu uwagi, masz 2 możliwości: wyłączyć projektor- czego nie polecamy lub skorzystać z przydatnego skrótu klawiszowego- klawisza B. To wszystko! Jeśli ponownie chcesz wyświetlić pokaz wystarczy, że naciśniesz dowolny przycisk klawiatury.
  • Trik na magiczną pomoc. Jeśli goni Cię czas i nie chcesz przeszukiwać wszystkich opcji programu Power Point, wystarczy, że skorzystasz z okienka wyszukiwania i wpiszesz w nim żądaną frazę. Power Point natychmiast wyświetli Ci podpowiedzi.
  • Trik inteligentnego wyszukiwania wymaga dostępu do Internetu. Jeśli potrzebujesz szybkiego uzupełnienia informacji, która znajduje się w prezentacji, wejdź w zakładkę recenzja, a następnie kliknij: ,,inteligentne wyszukiwanie”. Wyświetli się panel boczny wraz z podpowiedziami stron internetowych, które omawiają dane zagadnienie.
  • Trik na usunięcie niepasującego tła ze zdjęcia. Zacznij od wstawienia zdjęcia do prezentacji. Naciśnij lewy przycisk myszy, aby zaznaczyć obramowanie zdjęcia. Wybierz zakładkę: ,,formatowanie”, a następnie: ,,usuń tło”. Nie zapomnij zaznaczyć obszaru tła do zachowania i zapisać zmiany.
  • Trik idealnego koloru. Nie musisz być artystą i znać się na kolorach fuksjowych, indygo, czy chabrowych. Od tego masz dosyć znaną już opcję pipety lub inaczej kroplomierza. Wystarczy, że zaznaczysz element, któremu chcesz nadać nowy kolor. Następnie kliknij przycisk formatowania i wybierz opcję wypełnienia kształtu. Potem naciśnij żądanie pipety lub kroplomierza. Wybierz kolor, który chcesz skopiować poprzez kliknięcie. Gotowe!
  • Trik osobistego projektanta. Nie masz pomysłu na dobór szaty graficznej? Kliknij zakładkę: ,,projektowanie”, a następnie wybierz: ,,pomysły dotyczące projektu” i decyduj!

Reasumując, każda wiedza musi być aktualizowana. Jeśli często przygotowujesz prezentację, poświęć trochę czasu na głębsze poznanie ulubionego programu do tworzenia prezentacji multimedialnych. Dzięki temu, Twoje prezentacje staną się ciekawsze, a Ty zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów. Pamiętaj także, że istnieją firmy, które wykreują dla Ciebie wymarzoną prezentację multimedialną.

Źródło: Tworzenie prezentacji – tworzenie prezentacji multimedialnej