Klimatyzacja split a multi-split – zalety obu rozwiązań

Obecnie w sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów klimatyzacji, które dedykowane są do różnego rodzaju pomieszczeń. W zależności od specyfikacji powierzchni i liczby pomieszczeń, warto zwrócić uwagę na systemy split oraz multi-split. Czym charakteryzują się wspomniane rozwiązania i gdzie je najlepiej stosować?

Klimatyzacja – wygoda czy konieczność?

Stosowanie układu klimatyzacji w pomieszczeniach jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem. Mnogość zalet, idąca w parze z łatwym i bezproblemowym użytkowaniem, podkreśla walory tego urządzenia. Klimatyzacja, oprócz chłodzenia pomieszczeń, spełnia też kilka innych funkcji, w tym przede wszystkim oczyszcza powietrze wewnątrz, a dzięki systemowi wielokrotnej filtracji do pomieszczeń emituje je pozbawione zanieczyszczeń. Systemy chłodzące znajdują z powodzeniem zastosowanie zarówno w obiektach firmowych, jak również w domach czy mieszkaniach.

W dzisiejszych czasach obecne klimatyzatory cechują się niskim zużyciem energii elektrycznej oraz wysoką wydajnością, która nie obciąża zarówno budżetu domowego lub firmowego. Instalacja klimatyzacji jest warta przemyślenia również na obszarach silnie zurbanizowanych.

Klimatyzacja split

W przypadku małych pomieszczeń biurowych lub mieszkań o niskim metrażu, system klimatyzacji typu split sprawdzi się idealnie. Jest on złożony z jednego klimatyzatora, który zostaje podłączony do agregatu zainstalowanego po zewnętrznej stronie budynku. Wydajność klimatyzatorów stosowanych obecnie pozwala z łatwością w krótkim czasie uzyskać oczekiwaną temperaturę otoczenia.

System multi-split

Ten rodzaj klimatyzacji jest dedykowany w szczególności na dużych powierzchniach biurowych lub w domach jednorodzinnych. System multi-split pozwala na montaż do pięciu urządzeń chłodzących, które współgrają z jednym agregatem. Sporym ułatwieniem jest możliwość oddzielnego sterowania w każdym pomieszczeniu, w wyniku czego każdy użytkownik klimatyzacji może dostosować ją do indywidualnych potrzeb i wymagań. 

Co ważne – zarówno klimatyzacja split oraz multi-split pozwala na korzystanie z jej funkcji zarówno w okresie wiosennym i letnim, a także podczas jesiennych i zimowych wieczorów, bowiem zakres działania klimatyzatorów sprawdza się podczas upalnych dni, jak również w okresie, gdy temperatura za oknem spada coraz niżej. Użytkowanie klimatyzacji wygodne jest zatem we wszystkie pory roku, a płynące z niej korzyści podkreślają zalety systemów klimatyzacji.

Klimatyzatory firmy Toshiba – szeroka gama urządzeń

Produkty marki Toshiba pozwalają na użytkowanie zarówno w systemie split oraz multi-split. Ich trwałość oraz najwyższa jakość przekłada się na wieloletnie użytkowanie. Dzięki zastosowaniu rotacyjnych sprężarek inwerterowych, zużycie energii elektrycznej oscyluje na bardzo niskim poziomie. Dedykowane zestawy klimatyzatorów są nie tylko wydajne, ale dzięki wielu trybom pracy a także możliwości sterowania urządzeniami za pomocą tabletu lub smartfona, intuicyjne i proste w obsłudze. Ciche i wydajne działanie podkreśla wyjątkowość produktów Toshiby, które zapewniają chłodne i pozbawione zanieczyszczeń powietrze.

Toshiba do układów split i multi-split poleca zarówno jednostki ścienne, jak i kanałowe, kasetonowe czy konsole. Dzięki różnorodności urządzeń, systemy dają możliwość elastycznego montażu dostosowanego do potrzeb użytkowników i możliwości lokalowych. Co więcej, jednostki zawierają ekologiczny czynnik chłodniczy R32, który ma minimalny wpływ na środowisko naturalne.

Dokonując wyboru odpowiedniej klimatyzacji należy skonsultować zakup z doświadczonymi specjalistami, którzy pomogą wybrać optymalne rozwiązanie do danej powierzchni użytkowej lub mieszkalnej. Odpowiednio dobrana klimatyzacja pozwoli na efektywną pracę poprawiając jakość pracy i życia. Oczywiście warto pamiętać, że cykliczny serwis zwiększa żywotność urządzeń, dzięki czemu wewnątrz układu nie rozwiną się różnego rodzaju mikroorganizmy, które mają negatywny wpływ na drogi oddechowe. Podsumowując, montaż klimatyzacji jest dobrą inwestycją, która poprawia jakość codziennego funkcjonowania, a dzięki niskiemu zużyciu energii nie obciąża znacząco budżetu.

Źródło: Clima Polska – klimatyzacja Warszawa