Hydrauliczne dźwigi samochodowe – transport i załadunek w jednym 

Każda poważna inwestycja musi być dobrze rozplanowana, ze sporym wyprzedzeniem. Należy wziąć pod uwagę wiele aspektów i przygotować ją pod względem wielu różnych czynników. Jednym z nich jest transport. Przecież na każdą budowę trzeba przewieźć wiele maszyn czy materiałów. Im szybciej uda się to przeprowadzić, tym szybciej będzie można zacząć konkretne prace budowlane. Dlatego warto rozważyć profesjonalny transport, jakim jest przewóz hydraulicznymi dźwigami samochodowymi.

Pojazdy HDS – czyli jakie?

Dla wielu osób, które są związane z branżą budowlaną, pojęcie samochodu HDS jest doskonale znane. Można jednak krótko zdefiniować, co to za pojazdy. W skrócie – mowa o hydraulicznych dźwigach samochodowych, czyli ciężarówkach, które są wyposażone w specjalny żuraw, który z kolei pozwala na załadunek i rozładunek różnego rodzaju materiałów. To, co charakteryzuje pojazdy HDS, to fakt przewożenia elementów często o bardzo dużej masie oraz o wielkich gabarytach.

W zależności od tego, na jakim terenie będą te maszyny pracować, można wyróżnić transport HDS szosowy oraz terenowy. Pierwszy z nich przeznaczony jest głównie do przewozu materiałów i urządzeń na długich, ale równych trasach. Jeśli wiadomo, że konieczne będzie przewożenie różnego rodzaju tworzyw na nierównej i nieutwardzonej powierzchni, wtedy lepiej sprawdzi się pojazd HDS terenowy. Jest jeszcze jeden rodzaj takich samochodów – niskopodwoziowy. Ten z kolei najczęściej wykorzystywany do przewozu maszyn i urządzeń budowlanych.

Gdzie jeżdżą pojazdy HDS?

Transport pojazdami HDS wykorzystywany jest najczęściej w branży budowlanej. Sprawdza się do przewozu towarów i maszyn, które trudno byłoby przewieźć w jakikolwiek inny sposób. Jednocześnie samochody wyposażone w hydrauliczny dźwig samochodowy umożliwiają samoczynny załadunek i rozładunek w wybranym miejscu, dzięki czemu nie ma konieczności angażowania do tego działania dodatkowych sprzętów i urządzeń.  Szerokie możliwości wykorzystania pojazdów HDS sprawiają, że wykorzystywany jest również w branży przemysłowej, w wielu różnych gałęziach. Korzystają z niego też osoby prywatne, które podejmują się różnego rodzaju inwestycji na terenie swojego domu czy ogrodu. Transport HDS jest pomocny między innymi przy przewozie kontenerów, zarówno tych, do których można składować wszelkiego rodzaju odpady poremontowe, jak i kontenerów biurowych czy magazynowych.

Profesjonalna obsługa pojazdów HDS

Przewóz pojazdami HDS wymaga posiadania niezbędnych uprawnień. Nie wystarczy więc mieć jedynie aktualne prawo jazdy kategorii B. Z racji tego, że jest to już mocno wyspecjalizowana umiejętność, trudno byłoby w swoim zespole znaleźć kogoś, kto mógłby obsługiwać tego typu maszyny. Dlatego też, rozważając wynajem transportu HDS najlepiej wybrać taką firmę, która jednocześnie zagwarantuje obsługę pojazdu przez wykwalifikowany personel. Nie tylko zapewni ona, że operator będzie posiadał niezbędne uprawnienia, ale również da gwarancję na to, że wszystkie maszyny są sprawdzone, mają aktualne badania techniczne i są po prostu sprawne. Wszelkie niedociągnięcia mogą przecież sprawić, że termin całej inwestycji się przedłuży – a to ostatnie, co inwestor ma w planie.

Dodatkowym atutem takiej profesjonalnej firmy, która oferuje transport HDS jest to, że może ona dysponować także szerokim wyborem innego rodzaju maszyn budowlanych. Dzięki temu można  zapewnić swojej inwestycji profesjonalny sprzęt w jednym miejscu, a to może być sporą oszczędnością czasu i pieniędzy. Na dodatek pracownicy firmy pomogą zdecydować, które urządzenia będą na danej budowie niezbędne, z których można zrezygnować oraz oszacują, na jak długo należałoby wszystkie maszyny wynająć. Nie ma przecież potrzeby wynajmowania całego taboru pojazdów HDS na cały czas trwania budowy, jeśli są one potrzebne tylko na konkretnym etapie inwestycji. W ten sposób można zapewnić sobie profesjonalną obsługę budowy od samego początku, po etap końcowego czyszczenia terenu już po zakończeniu wszystkich prac.

Źródło: Avio-Star – transport HDS