Dobrej jakości damskie spodnie robocze ułatwią pracę!

W kontekście odzieży roboczej najczęściej mówi się o męskiej garderobie. Wynika to najpewniej z faktu, że to mężczyźni najczęściej wykonują ciężkie prace wymagające stosowania odzieży roboczej. Mimo to nie można zapominać o płci pięknej, która również angażuje się w prace, gdzie wymagany jest ubiór roboczy. Warto wiedzieć, że sklepy BHP mają w swojej ofercie spodnie robocze dedykowane właśnie kobietom. Charakteryzują się one odmiennym krojem, nieco inną rozmiarówką, a dla pań są dużo wygodniejsze i bardziej komfortowe. Jednak jak damskie spodnie robocze dobrej jakości przekładają się na wydajność pracy?

Damskie spodnie robocze dobrej jakości

Spodnie robocze w wielu zawodach i na licznych stanowiskach są nieodzownym elementem podstawowego wyposażenia pracownika. Pracodawcy, jako odpowiedzialni za zapewnienie pracownikom odzieży roboczej, powinni pamiętać o zróżnicowaniu płciowym w swoim zakładzie pracy. Tym samym warto, by ubiór roboczy nie był kupowany w wersji unisex, a zamiast tego w oddzielnej wersji dla kobiet i mężczyzn. Takie rozdzielenie ubioru roboczego, zwłaszcza spodni, sprawi że wszystkie jego elementy będą lepiej dopasowane do sylwetki i pozwolą na wygodniejsze i efektywniejsze wykonywanie zadań przez pracowników. Jednak jak poznać czy spodnie robocze są produktem dobrym jakościowo? 

Należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim materiał, z jakiego zostały wykonane. Wybierajmy materiały mocne i trwałe, jednak również oddychające. W następnej kolejności należy zwrócić baczną uwagę na szwy; są one najsłabszym elementem większości odzieży. Muszą być wykonane dobrze i pewnie łączyć poszczególne kawałki materiału, aby nie pękły nawet w warunkach nadmiernego naprężenia. Nie bez znaczenia jest również producent wykonujący odzież roboczą. Ceniony producent o sprawdzonej marce i renomie z pewnością nie będzie ryzykował wypuszczania na rynek wadliwej odzieży z troski o swoją dobrą opinię. Ponadto odzież takiego producenta, w razie wystąpienia jakichkolwiek wad ukrytych produktu, łatwiej będzie reklamować.

Jak dobre damskie spodnie robocze ułatwiają pracę?

Damskie spodnie robocze, podobnie jak ich męskie odpowiedniki, powinny mieć dobrze dopasowany rozmiar. Zawsze należy kierować się zasadą, ubiór dla pracownika, nie zaś pracownik dla ubioru. Oznacza to, że dobieramy odpowiednią odzież roboczą do pracownika, a nie próbujemy rozdysponować pomiędzy pracowników posiadane już elementy stroju roboczego

Dlaczego dobór rozmiaru jest tak ważny? Ponieważ znacząco przekłada się on na jakość, wydajność i efektywność pracy. Dotyczy to także damskich spodni roboczych. Zbyt duże spodnie sprawiają, że pracownik nieustannie myśli o tym, aby je podciągnąć czy przytrzymać. Myśli takie z kolei skutecznie odciągają od pracy. Ponadto zbyt obszerne spodnie niosą za sobą ryzyko zahaczenia o wystające elementy maszyn czy konstrukcji lub zaplątania w ruchome elementy. Jeśli jednak spodnie zostaną dobrane w zbyt małym rozmiarze, będą zbyt ciasne. Spowoduje to wpijanie się ich w talię i brak możliwości prawidłowego dopięcia. Komfort pracy w zbyt ciasnej odzieży jest bardzo niski. Dodatkowo, za małe spodnie skutecznie ograniczają ruchy pracownika. Oczywiste jest więc, że wykonywanie pracy w niewłaściwie dopasowanej odzieży jest znacznie trudniejsze i mniej komfortowe. Innym pytaniem jest z kolei kwestia tego, dlaczego należy wybierać odzież oddzielnie dedykowaną kobietom i mężczyznom? 

Odzież damska jest inaczej taliowana. Nie od dziś wiadomo, że sylwetka kobiet i mężczyzn różni się od siebie. Damskie spodnie uwzględniają zarówno wcięcie w talii, jak i nieco bardziej wypukłe biodra, niż to ma miejsce w przypadku męskich spodni roboczych. Takie dopasowanie znacząco zwiększa komfort noszenia, podnosi pewność siebie i wpływa na podniesienie jakości pracy. 

Odzież robocza jest elementem, który towarzyszy pracownikom każdego dnia podczas pracy. Ma ona znaczący wpływ na komfort pracy oraz jej jakość. Dlatego też pracodawcy nie powinni nadmiernie oszczędzać na odzieży roboczej i dobrać dobre jakościowo damskie spodnie robocze dla swoich pracowników.

Źródło: Glovex – sklep BHP