Dieta pudełkowa sposobem na kontrolę nawyków żywieniowych

Choć większość z nas zdaje sobie sprawę, jak ważna jest dieta dla naszego zdrowia, często trudno wyrobić w sobie nawyki żywieniowe, które okażą się korzystne dla organizmu. Zazwyczaj jest to wynik braku należytej motywacji bądź umiejętności przyrządzania posiłków w taki sposób, aby okazał się one zbilansowane i po prostu zdrowe. Rozwiązaniem tego typu problemów będzie dieta pudełkowa.

Podjadanie między posiłkami to jeden z najczęściej popełnianych przez nas grzeszków. Takie zachowanie niweluje cały wysiłek włożony w przygotowywanie zdrowego jedzenia. Gdy nie jesteśmy w stanie opanować się przed zjedzeniem przekąski, wszystko to traci na znaczeniu. Zdrowy catering żywieniowy co prawda nie jest receptą na każde zachowanie, jednak pomaga w samodyscyplinie i wyrobieniu wspomnianych nawyków.

Postaw na pudełka

Podjadanie często jest efektem braku chęci bądź umiejętności przygotowywania zbilansowanych posiłków o konkretnie wyznaczonych porach. Niekiedy nie mamy również czasu na zadbanie o to, by co 2-2,5 godziny zjeść czegoś pożywnego. Wynikiem tego jest nieregularne spożywanie „drobnych”, często niezdrowych przekąsek. Do tego wszystkiego dochodzi także stres, kolejny element negatywnie wpływający na dietę.

Biorąc to wszystko pod uwagę, catering dietetyczny może być traktowany dwojako. Z pewnością jest to swego rodzaju wybawienie przed koniecznością przygotowywania posiłków samodzielnie. Nie musimy martwić się ani zakupem produktów ani ich umiejętnym użyciem. Jedzenie z dowozem okaże się niezwykle wygodne – wystarczy odebrać pudełka i spożyć dania o wyznaczonej porze.

Dieta pudełkowa to również swego rodzaju rygor, który pozwala wyznaczyć rytm spożywania posiłków. Skoro bowiem zamówiliśmy jedzenie i wiemy, że przyjdzie ono do nas o konkretnej godzinie, łatwiej możemy się pilnować, by nie jeść nic pomiędzy kolejnymi daniami.

Wpływ na to ma również sam sposób przygotowywania takich pudełek. Catering dietetyczny uznanej firmy to gwarancja zbilansowanych posiłków, dostosowanych pod względem ilości, a także naszych potrzeb. Możemy więc mieć pewność, że w pudełkach znajdzie się wszystko to, czego potrzebujemy. Oferta takich firm jest bardzo bogata – każdy powinien więc znaleźć coś dla siebie.

Wygodne dostosowanie diety

Fakt, iż dieta pudełkowa pozwala na, określić, jakie dokładnie produkty będą spożywane, jest kolejnym czynnikiem sprzyjającym kontroli nawyków żywieniowych. Zwłaszcza gdy wcześniej zdecydujemy się na skorzystanie z usług dietetyka lub ze specjalnego kalkulatora kaloryczności, który pozwala wybrać określony cel (chudnięcie, budowanie masy, zdrowy tryb życia), a także wskazać swoje parametry (wzrost, waga, wiek, ilość aktywności). W ten sposób możemy dowiedzieć się, ile kalorii dziennie powinniśmy spożyć, by osiągnąć cel.

Następnie wystarczy dostosować do tego zawartość pudełek. Specjaliści od zdrowego cateringu przygotują dla nas posiłki, które w znaczący sposób pomogą nam w przejściu na zdrowe odżywianie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wskazać lubiane przez nas posiłki, czy też dostosowane do przyzwyczajeń lub kwestii zdrowotnych (np. diety vege i bezglutenowe).

Biorąc to wszystko pod uwagę, warto zaznaczyć, że dieta pudełkowa okażę się niezwykle korzystna. Dla każdego. W szczególności przypadnie ona do gustu osobom, które:

·        nie potrafią gotować,

·        żyją w stresie,

·        nie mają czasu na przygotowywanie posiłków,

·        mają trudności w znalezieniu motywacji do zdrowego odżywiania.

Jest to także doskonały sposób na to, aby wyrobić w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, a następnie je kontrolować. Przygotowane posiłki dostarczane o określonych porach znacząco zmniejszają zagrożenie ciągłego podjadania. Dzięki nim mamy również pewność, że dostarczamy organizmowi wszystkie kluczowe składniki, które w połączeniu z regularnym wysiłkiem fizycznym pozwolą zgubić kilka zbędnych kilogramów i zbudować zdrową, szczupłą sylwetkę. 

Źródło: Zdrowe Menu – catering dietetyczny Warszawa