Aranżacje biura firmy z zastosowaniem szkła

Stworzenie unikalnej aranżacji przestrzeni w nowoczesnym biurze przy pomocy szkła, pozwala osiągnąć doskonały rezultat. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, można cieszyć się z posiadania niezwykle efektownie wyglądających pomieszczeń o wyjątkowym designie. W artykule przedstawimy możliwości aranżacyjne, jakie daje zastosowanie szkła w biurze.

Możliwości wykorzystania szkła w biurze

Biuro nie jest wyłącznie miejscem wykonywania obowiązków zawodowych, ale także wizytówką każdej firmy. Warto zatem zadbać o to, aby wnętrze było urządzone w sposób nowoczesny, a także zgodny ze sprawdzonymi trendami aranżacyjnymi. Wiodący projektanci wnętrz zalecają, by wykorzystywać szkło do stworzenia funkcjonalnej i estetycznie wyglądającej przestrzeni biurowej. Dzięki użyciu tego materiału można zadbać o przykuwający uwagę, a jednocześnie wielofunkcyjny wystrój biura, który pozwoli na sprawne i efektywne wykonywanie wszelkich powierzonych zadań, a jednocześnie zapewni nieograniczony dostęp do światła dziennego oraz najwyższy komfort pracy. Metodą na oryginalne wykorzystanie szkła w biurze jest stworzenie przy pomocy tego materiału efektownie prezentujących się ścianek. To doskonały zabieg aranżacyjny, który pozwoli na stworzenie kilku odrębnych pomieszczeń przy zachowaniu dotychczasowego podział ścian. Rozwiązanie to likwiduje potrzebę zastosowania zabudowanych drzwi.

Eleganckie ścianki działowe w biurach wykonane ze szkła

Szklane ścianki w biurze to doskonały element architektury nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni do pracy. Dzięki swojej uniwersalności, szklane ścianki doskonale odnajdą się zarówno w pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu. Dzięki temu, że ścianki ze szkła doskonale dopasowują się do każdego pomieszczenia, mogą one tworzyć spójną całość z resztą wyposażenia, jakie znajduje się w przestrzeni biurowej.

Zaletą wykorzystania szklanych ścianek w przestrzeni biurowej jest także to, że mogą one współgrać z każdym otoczeniem. Pozwala to uniknąć chaosu aranżacyjnego wynikającego z zastosowania wielu różniących się i nie pasujących do siebie materiałów wykończeniowych. Wykorzystanie szkła w biurze daje także możliwość zastąpienia tradycyjnych drzwi wykonanych z drewna lub aluminium doskonałej jakości drzwiami szklanymi. Rewelacyjnie pasują one do stworzonych z tego samego materiału ścianek. Dzięki wyeliminowaniu zabudowanych drzwi, można wprowadzić do pomieszczeń znacznie więcej światła dziennego, jak również wykorzystać szklaną powierzchnię do efektownej reklamy swojej firmy, umieszczając na nich logo i dane adresowe.

Do czego można wykorzystać szklane drzwi w pomieszczeniach komercyjnych?

Szklane drzwi w biurach mogą występować w wersji pół mlecznej. Zapewniają one każdemu pracownikowi intymność i możliwość pracy w odosobnieniu. Jest to doskonałe rozwiązanie polecane do gabinetów i sal konferencyjnych, w których podejmuje się na co dzień partnerów biznesowych, kontrahentów, a także przeprowadza rozmowy rekrutacyjne.

Dużą popularnością cieszą się także montowane w biurach ścianki całoszklane, które są uważane za jedno z najnowocześniejszych rozwiązań architektonicznych, jakie można wykorzystać w przestrzeni komercyjnej. Dzięki dużym taflom niepodzielonego niczym szkła, każda przestrzeń biurowa, jak i pomieszczenie, idealnie wpisuje się w nowoczesne trendy aranżacyjne. Rozwiązanie to umożliwia wyeksponowanie wybranej powierzchni biurowej. Ścianki całoszklane również mogą być wykorzystane jako narzędzie reklamy i marketingu firmy. Informacje o przedsiębiorstwie znajdujące się na zewnętrznej stronie ścianek całoszklanych, z pewnością przykują uwagę osób odwiedzających biurowiec i przechadzających się po jego korytarzach. Jest to rodzaj efektywnej reklamy, która sprawdza się bardziej, niż tradycyjne materiały drukowane, na przykład ulotki.

Szkło wykorzystywane jest nie tylko do aranżacji pomieszczeń domowych, ale również może być użyte do eleganckiego i gustownego stworzenia przestrzeni biurowej. Z racji tego, że jest to materiał komponujący się z niemal każdym stylem aranżacyjnym, z powodzeniem można go wykorzystywać, jako ozdobę pomieszczenia lub też sposób na efektowny podział nieustawnej i nieodpowiednio zagospodarowanej przestrzeni biurowej.

Źródło: Szklarz Warszawa – Obróbka szkła